Skirtumai

Čia matote skirtumus tarp pasirinktos versijos ir esamo dokumento.

Link to this comparison view

geliu_naktis [2010/03/06 15:35]
vaigys
geliu_naktis [2010/03/06 15:37] (esamas)
vaigys
Linija 9: Linija 9:
 [[http://www.skyle.lt/naujas/index.php?option=com_content&view=article&id=226%3Ageliu-naktis&catid=81%3Aorganizaciniai&Itemid=171]] [[http://www.skyle.lt/naujas/index.php?option=com_content&view=article&id=226%3Ageliu-naktis&catid=81%3Aorganizaciniai&Itemid=171]]
  
-Projektas “Gėlių naktis” dedikuojamas 1965-1972 metų muzikiniam - pacifistiniam jaunimo sąjūdžiui, kuomet laisvės, meilės ir taikos idėjomis alsuojantys “gėlių vaikai” bandė sukurti alternatyvinį gyvenimo sampratos modelį. Centrine šio modelio ašimi buvo muzikinė jaunimo saviraiška, kuri Nikitos Chruščiovo politinio atšilimo sąlygomis buvo toleruojama. Paskatinti per Liuksemburgo radiją išgirstų The Beatles dainų, jaunuoliai entuziastingai puolė drožti gitaras ir burtis į muzikines grupes. Taip Vilniuje susikūrė Vienuoliai, Antanėliai, Bočiai, Favoritai, Gėlių Vaikai, Bitės, Aisčiai, Rupūs Miltai, Kaune - Kertukai, Aitvarai, Gintarėliai, Perkūno Ainiai, Delfinai, Nuogi Ant Slenksčio,  Šiauliuose - Saulės Vaikai, Druskininkuose - Miko Suraučiaus ansamblis. Užvirė intensyvus jaunimo muzikinis gyvenimas.+Projektas “Gėlių naktis” dedikuojamas 1965-1972 metų muzikiniam - pacifistiniam jaunimo sąjūdžiui, kuomet laisvės, meilės ir taikos idėjomis alsuojantys “gėlių vaikai” bandė sukurti alternatyvinį gyvenimo sampratos modelį. Centrine šio modelio ašimi buvo muzikinė jaunimo saviraiška, kuri Nikitos Chruščiovo politinio atšilimo sąlygomis buvo toleruojama. Paskatinti per Liuksemburgo radiją išgirstų **The Beatles** dainų, jaunuoliai entuziastingai puolė drožti gitaras ir burtis į muzikines grupes. Taip Vilniuje susikūrė **Vienuoliai, Antanėliai, Bočiai, Favoritai, Gėlių Vaikai, Bitės, Aisčiai, Rupūs Miltai**, Kaune - **Kertukai, Aitvarai, Gintarėliai, Perkūno Ainiai, Delfinai, Nuogi Ant Slenksčio**,  Šiauliuose - **Saulės Vaikai**, Druskininkuose - **Miko Suraučiaus ansamblis**. Užvirė intensyvus jaunimo muzikinis gyvenimas.
  
 Tačiau po tragiškų 1972 metų Kauno įvykių, kuomet susidegino Romas Kalanta, ši muzikinė saviraiška buvo smarkiai apribota, o patys “gėlių vaikai” totalitarinės sovietinės visuomenės kūne tapo rakštimi, kurią visokiais būdais buvo stengiamasi išrauti. Tokiu būdu 7-ajame dešimtmetyje sparčiai progresavusi jaunimo muzikinė kultūra buvo prislopinta ir nustumta į pogrindį, o patys Lietuvos roko pionieriai nepelnytai užmiršti. Tačiau po tragiškų 1972 metų Kauno įvykių, kuomet susidegino Romas Kalanta, ši muzikinė saviraiška buvo smarkiai apribota, o patys “gėlių vaikai” totalitarinės sovietinės visuomenės kūne tapo rakštimi, kurią visokiais būdais buvo stengiamasi išrauti. Tokiu būdu 7-ajame dešimtmetyje sparčiai progresavusi jaunimo muzikinė kultūra buvo prislopinta ir nustumta į pogrindį, o patys Lietuvos roko pionieriai nepelnytai užmiršti.
geliu_naktis.txt · Keista: 2010/03/06 15:37 vartotojo vaigys
 
Jei nenurodyta kitaip, šio wiki turinys ginamas tokia licencija: CC Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0 Unported
Recent changes RSS feed Donate Powered by PHP Valid XHTML 1.0 Valid CSS Driven by DokuWiki