User Tools

Site Tools


rondo

Differences

This shows you the differences between two versions of the page.

Link to this comparison view

Both sides previous revision Previous revision
Next revision
Previous revision
rondo [2010/03/07 16:28]
vaigys
rondo [2010/03/07 20:36]
vaigys
Line 3: Line 3:
  
 **Aktyvi **  **Aktyvi ** 
- 
 ===== Istorija ===== ===== Istorija =====
 Istorija Istorija
-Grupė susikūrė 1976 metais Šiluvoje,​Raseinių raj. Grupe subūrė broliai Alvidas ir Gintautas Tautkai. Ilga laiką grupė vadinosi brolių Tautkų grupė, arba „Provincija"​ (tais laikais saviveiklinės grupės negalėjo turėti pavadinimų) vėliau, beveik oficialiai, vadinosi „Provincija“. Gintautui studijuojant Vilniaus inžineriniame statybos institute (VISI), grupė ​grodavo ​įvairiuose ​instituto ​renginiuose.+Grupė susikūrė 1976 metais Šiluvoje,​Raseinių raj. Grupe subūrė broliai Alvidas ir Gintautas Tautkai. Ilga laiką grupė vadinosi brolių Tautkų grupė, arba „Provincija"​ (tais laikais saviveiklinės grupės negalėjo turėti pavadinimų) vėliau, beveik oficialiai, vadinosi „Provincija“. Gintautui studijuojant Vilniaus inžineriniame statybos institute (VISI), grupė ​keletą kartų grojo įvairiuose ​studentų ​renginiuose.
  
 Pavadinimas „Rondo“ atsirado 1985m. ir reiškia savarankišką muzikinį kūrinį, kuriame kartojasi posmelis ir priedainis. Tai idealiai atitiko „Rondo“ dainų struktūrą. “Rondo” sparčiai populiarėjo. Jų dainas pradėjo dainuoti visa Lietuva ir 1984 metais Valstybinė filharmonija pasiūlė “Rondo” dirbti profesionaliu pagrindu. Taip prasidėjo naujasis grupės “Rondo” profesionalaus muzikavimo etapas, beje žymėjęs ir grupės posūkį ​ link masėms populiaresnio skambesio, pop roko. Pavadinimas „Rondo“ atsirado 1985m. ir reiškia savarankišką muzikinį kūrinį, kuriame kartojasi posmelis ir priedainis. Tai idealiai atitiko „Rondo“ dainų struktūrą. “Rondo” sparčiai populiarėjo. Jų dainas pradėjo dainuoti visa Lietuva ir 1984 metais Valstybinė filharmonija pasiūlė “Rondo” dirbti profesionaliu pagrindu. Taip prasidėjo naujasis grupės “Rondo” profesionalaus muzikavimo etapas, beje žymėjęs ir grupės posūkį ​ link masėms populiaresnio skambesio, pop roko.
Line 12: Line 11:
  
 1989 -jų metų pabaigoje grupę paliko broliai Tautkai. Alvidas nustojo groti. O 1989-ųjų Kalėdų naktį Gintautas iškrito pro ketvirto namo aukšto langą. Vyras kelias valandas buvo be sąmonės, paskui ligoninėje atsigavo. Kaip pasakojo pats G.Tautkus, tuomet jis buvo neįgalus, sunkiai vaikščiojo,​ teko kęsti metalinius strypus nugaroje, nes buvo lūžęs stuburas. „Daugelis žmonių, išgyvenę tokią nelaimę, jau niekada neatsistoja ant kojų. O aš galiu vaikščioti,​ nes giliai meldžiausi ir tikėjau Dievą. Mano išlikusi gyvybė – Dievo dovana“, – įsitikinęs G.Tautkus. 1989 -jų metų pabaigoje grupę paliko broliai Tautkai. Alvidas nustojo groti. O 1989-ųjų Kalėdų naktį Gintautas iškrito pro ketvirto namo aukšto langą. Vyras kelias valandas buvo be sąmonės, paskui ligoninėje atsigavo. Kaip pasakojo pats G.Tautkus, tuomet jis buvo neįgalus, sunkiai vaikščiojo,​ teko kęsti metalinius strypus nugaroje, nes buvo lūžęs stuburas. „Daugelis žmonių, išgyvenę tokią nelaimę, jau niekada neatsistoja ant kojų. O aš galiu vaikščioti,​ nes giliai meldžiausi ir tikėjau Dievą. Mano išlikusi gyvybė – Dievo dovana“, – įsitikinęs G.Tautkus.
 +
 Dainininkas pripažino, kad prieš nelaimę nesilankydavo bažnyčioje ir niekada nesimelsdavo. Tačiau po šio įvykio, kai buvo prie mirties slenksčio, pradėjo melstis ir prašyti Viešpaties pasigailėjimo. Dainininkas pripažino, kad prieš nelaimę nesilankydavo bažnyčioje ir niekada nesimelsdavo. Tačiau po šio įvykio, kai buvo prie mirties slenksčio, pradėjo melstis ir prašyti Viešpaties pasigailėjimo.
 +
 Grupei tai buvo labai sudėtingas išbandymų metas. Tačiau pasirodė, kad kolektyvas yra gana darnus ir stiprus tęsti savo veiklą. Reikėjo sukviesti naujus atlikėjus, kurie nors dalinai pakeistų Alvidą ir Gintautą, kurie būtų ne tik geri muzikantai ir dainininkai,​ bet ir geri, patikimi žmonės. Ir tai įvyko. Susirinko nauji muzikantai, dainininkai. Grupei tai buvo labai sudėtingas išbandymų metas. Tačiau pasirodė, kad kolektyvas yra gana darnus ir stiprus tęsti savo veiklą. Reikėjo sukviesti naujus atlikėjus, kurie nors dalinai pakeistų Alvidą ir Gintautą, kurie būtų ne tik geri muzikantai ir dainininkai,​ bet ir geri, patikimi žmonės. Ir tai įvyko. Susirinko nauji muzikantai, dainininkai.
 +
 Per ilgus gyvavimo metus grupė "​Rondo"​ daugybę kartų buvo renkama populiariausia Lietuvos grupe. Per ilgus gyvavimo metus grupė "​Rondo"​ daugybę kartų buvo renkama populiariausia Lietuvos grupe.
 +
 „Bravo“ apdovanojimai:​ 1993 (populiariausia Lietuvos grupė) ir 2001 metais (kaip grupė padariusi didžiausia indelį į Lietuvos muzikinį gyvenimą). „Bravo“ apdovanojimai:​ 1993 (populiariausia Lietuvos grupė) ir 2001 metais (kaip grupė padariusi didžiausia indelį į Lietuvos muzikinį gyvenimą).
 +
 LNK televizijos organizuotame muzikiniame turnyre “Nacionalinė Muzikos Lyga“ (NML), kur „Rondo“ pelnė 3 vietą tarp 12 pačiu populiariausiu Lietuvos atlikėju 2004 metais. LNK televizijos organizuotame muzikiniame turnyre “Nacionalinė Muzikos Lyga“ (NML), kur „Rondo“ pelnė 3 vietą tarp 12 pačiu populiariausiu Lietuvos atlikėju 2004 metais.
 +
 „Rondo“ (ir Brolių Tautkų vokalinio instrumentinis ansamblio laikų) dainas „Eglė mano sesė“, „Laukų gėlė“, „Pelenė“,​ „Palauk sustok“, „Sudie Eliza“, „Rytas perone“ ir daugeli kitų šiandien kartu su grupe dainuoja daugiatūkstantinės žiūrovų mynios įvairiose Lietuvos miestuose. „Rondo“ (ir Brolių Tautkų vokalinio instrumentinis ansamblio laikų) dainas „Eglė mano sesė“, „Laukų gėlė“, „Pelenė“,​ „Palauk sustok“, „Sudie Eliza“, „Rytas perone“ ir daugeli kitų šiandien kartu su grupe dainuoja daugiatūkstantinės žiūrovų mynios įvairiose Lietuvos miestuose.
    
 +
 ===== Nariai ===== ===== Nariai =====
  
Line 43: Line 49:
 ===== Nuorodos ===== ===== Nuorodos =====
 šaltinis - http://​www.rondo.lt/​ šaltinis - http://​www.rondo.lt/​
- 
rondo.txt · Last modified: 2010/03/07 00:00 (external edit)