User Tools

Site Tools


saules_laikrodis

Saulės laikrodis

Lietuvos progresyviojo roko grupė, įkurta 1976 m. Gintauto Rakausko (bosinė gitara) ir Giedriaus Kubiliaus (gitara). Oficialus Lietuvos nacionalinės filharmonijos ansamblis (1981-1984).

Istorija

1977 m. G. Rakauskui ir G. Kubiliui įstojus į Vilniaus inžinerinį statybos institutą, prie jų prisijungė klavišininkas Robertas Griškevičius, būgnininkas Gintautas Baltrukaitis ir vokalistas bei gitaristas Romas Klimčiauskas. Iš pradžių grupė neturėjo pavadinimo ir grojo įvairiuose studentų šokių vakaruose. Vėliau vadinosi „VISI roko grupe“. 1980 m. tapo roko festivalio „Opus“ laureatais. Tų pačių metų vasarą grupę paliko G. Baltrukaitis, tačiau prisijungė nauji nariai: klavišininkas Vaclovas Augustinas, būgnininkas Valerijus Perfiljevas, violončelininkas Algis Straižys. G. Kubiliaus siūlymu komanda pasivadino „Saulės laikrodžiu“.

1981 m., su saksofonistu Viktoru Voronovu pristatę specialią programą, tapo etatiniu Lietuvos valstybinės filharmonijos ansambliu. Kurį laiką atlikinėjo vien tik instrumentines programas, o vėl vokalinę, „Lauke ir viduj“, paruošė 1983 m. Pagal šią programą tais pačiais metais buvo įrašinėjama plokštelė, kuri taip ir nebuvo išleista. Filharmonijos paliepimu grupė privalėjo į programas įtraukti kompozitorių Antano Rekašiaus, Osvaldo Balakausko ir Broniaus Kutavičiaus kūrinius.

1984 m. kolektyvas paruošė vien tik savos kūrybos, kurioje didelį dėmesį skyrė vientisumo paieškoms ir tekstams. Dėl šių tekstų jie buvo apkaltinti nihilizmu, pesimizmu ir subjektyvizmu, o rugpjūčio 14 d. Juodkrantėje įvykusi perklausa buvo paskutinis grupės pasirodymas istorijoje. To paties mėnesio pabaigoje planuotas didelis koncertas Palangoje valdžios buvo uždraustas neatsižvelgiant net į tai, kad buvo parduoti visi bilietai. „Saulės laikrodis“ neteko filharmonijos prieglobsčio ir iširo.

Rokas Radzevičius „Lietuvos roko pionieriai 1965–1984“.

1981m. rugpjūčio 13d. “Saulės laikrodis”(VISI rock grupė) dalyvavo Palangos vasaros koncertų salėje - estradinės muzikos festivalyje - “Baltijos jaunystė”

1982m. rugpjūčio 20d. “Saulės laikrodis”(LTSR valstybinės filharmonijos instrumentinis rock muzikos ansamblis) dalyvavo Palangos vasaros koncertų salėje - estradinės muzikos festivalyje - “Baltijos jaunystė”programa “Miesto novelės”

1983m. rugpjūčio 18d. “Saulės laikrodis”(LTSR valstybinės filharmonijos instrumentinis rock muzikos ansamblis) dalyvavo Palangos vasaros koncertų salėje - estradinės muzikos festivalyje - “Baltijos jaunystė” - programa “Lauke ir viduj”

SLsl-leidimas.jpg

sl-1983-r.jpg sl-1982-filh.jpg

Atsikūrimas

2010 m. grupė atsikūrė ir grojo VGTU absolventų kongrese Vilniaus „Siemens arenoje“. Sudėtis: Gintautas Rakauskas, Giedrius Kubilius, Vaclovas Augustinas ir Robertas Vilčinskas.

2016 m. grupė surengia keletą koncertų per metus, dalyvavo festivalyje PROGDAY.LT . Sudėtis: Gintautas Rakauskas, Robertas Vilčinskas ir Saulius Didžiulis.

2017 m. įrašytas ir išleistas naujas CD - Subliminal messages. Muzika - G. Rakauskas, V. Augustinas, tekstai - A. Daukša, D. Blažys.

Nariai

2017 - sudėtis:

Gintautas Rakauskas – gitara, bosinė gitara, vokalas;

Saulius Didžiulis – klavišiniai;

Robertas Vilčinskas – būgnai.

1983-1984 sudėtis:

Gintautas Rakauskas – bosinė gitara, vokalas;

Giedrius Kubilius – gitara;

Vaclovas Augustinas – klavišiniai, vokalas;

Robertas Griškevičius – klavišiniai;

Robertas Vilčinskas – būgnai.

1977-1982 sudėtis:

Gintautas Baltrukaitis – būgnai;

Romas Klimčiauskas – vokalas, gitara;

Valerijus Perfiljevas – būgnai;

Algis Straižys – violončelė;

Romas Čiurlionis – vokalas, gitara, klavišiniai;

Viačeslavas Kononovas – būgnai;

Viktoras Voronovas - saksofonas;

Dalius Naujokaitis – būgnai;

Vadimas Volkovas - gitara;

Nokolai Beguns - būgnai;

Norvydas Birulis - šviesos dailininkas, lazeriniai efektai;

Šarūnas Vilčinskas - garso režisierius.

Diskografija

Lauke ir viduj (1983 m.)

 1. Prie kiekvienų durų
 2. Aš suskaičiavau namus
 3. Rūkas niekad nesibaigs
 4. Smėlio pilis
 5. Kelionė
 6. Rugpjūčio šviesa
 7. Munduro triumfas
 8. Klaupiuosi prieš tave

Subliminal messages (2017 m. CD, 2018 m. LP)

 1. Stream
 2. Against the Wind
 3. Holiday
 4. Train Station
 5. Garden inclosed
 6. Who are You
 7. In the Sky
 8. Ones and Zeros
 9. Metal Vegetation
 10. Time passed

Saulės Laikrodis 2017 (S.Didžiulis, G.Rakauskas,R.Vilčinskas)

saules_laikrodis.txt · Last modified: 2020/04/05 13:54 by admin