User Tools

Site Tools


baltic_thunder

Baltic Thunder (Baltijos Griaustinio turas) - tai 1997 m. pradėtas rengti tarptautinis dark/pagan metalo muzikos renginys, koncertų virtinė, kuri nusitęsia per visas tris Baltijos valstybes. Nuo to laiko šis kasmet rugsėjo arba spalio mėnesį vykstantis renginys sutraukia vis daugiau žiūrovų.

Tai konceptualus renginys, kuriame dalyvauja sunkiojo muzikos žanro kolektyvai, savo muziką siejantys su senuoju baltišku folkloru, mitologija ir karinga dvasia. Savo kūryboje grupės naudoja senųjų dainų melodijas ir žodžius, sąskambius, archajinius instrumentus. Dalyvauja ir profesionalūs folkloro atlikėjai. Tai archajiškoji, “tamsioji” Aisčių žemių dvasia, perteikiama nauja šiuolaikine forma, naujoje perspektyvoje. Tai bene originaliausia, stipriausia ir įdomiausia sunkioji muzika Baltijos regione.

“Baltic Thunder” tikslas - remti naujus etnokultūros išraiškos būdus, vystyti unikalią Baltijos šalių sunkiosios muzikos sceną ir tarpusavio ryšius. Tai realus, o ne “valstybiškai formalus” bendravimas tarp kaimyninių šalių muzikantų ir jų meno gerbėjų.

baltic_thunder.txt · Last modified: 2010/03/11 00:00 (external edit)