User Tools

Site Tools


geliu_vaikai

Gėlių vaikai

Susikūrė 1969

Gyvavo iki 1975

Istorija

Grupė, susikūrusi 1969 m. Vilniuje, savo pavadinimu, dainų tekstais, įvaizdžiu demonstravo savo solidarumą su pacifistiniu hipių sąjūdžiu

Gėlių vaikai

Legendinė Vilniaus grupė susikūrusi 1969-aisiais metais. Tiek savo pavadinimu, tiek įvaizdžiu, tiek dainų tekstais demonstravo solidarumą su hipių judėjimu.

Iš pradžių repertuare vyravo The Beatles, The Rolling Stones, The Doors dainos. Pirmasis „Gėlių Vaikų“ koncertas įvyko jau 1969 m. kovo 8 d. Ryšių ministerijos klube, kur nuskambėjo ir pirmosios savos kūrybos dainos: „Gėlių vaikai“ ir „Gėlių meilė“ (m. ir ž. S.Daugirdo). Netrukus po to grupė dalyvavo Vilniaus saviveiklinių kolektyvų apžiūroje ir tapo laureatais. Nuo tada grupė ėmė koncertuoti ir plačiau.

Po truputį ryškėjo ir savitas grupės stilius, kuriame jungėsi baladės, roko ritmika bei bliuzinės improvizacijos. Repertuare daugėjo savos kūrybos dainų: „Gyveno duobkasys kapuos“ (m. S.Daugirdo, ž. V.Mačernio), „Kirvis“ (m. S.Daugirdo, ž. J.Marcinkevičiaus), „Neklauskit meilės vardo“ (m. S.Daugirdo, ž. P.Širvio), „Laisvės pavėsy“ (m. ir ž. S.Daugirdo). Taip pat atsirado ir keletas instrumentinių kompozicijų.

Grupė egzistavo maždaug iki 1975 m. Jai iširus buvęs grupės įkūrėjas ir pagrindinė siela - Stasys Daugirdas užsiėmė individualia muzikine- pedagogine veikla. Ligi šių dienų jis užaugino visą eilę gitaristų, grojančių įvairiuose Lietuvos grupėse.

Nariai

Pradinė sudėtis:

Stasys Daugirdas – gitara, vokalas;

Vladimiras Kudikovas – klavišiniai;

Valerijus Osipovas – bosinė gitara;

Viačeslavas Doroninas – mušamieji.

Kūriniai, Diskografija

Nuorodos

Šaltinis - Rokas Radzevičius elektroninė enciklopedija „Lietuvos roko pionieriai 1965–1984“

http://www.skyle.lt/senas/naktis/index3.html

Papildomai

geliu_vaikai.txt · Last modified: 2010/03/24 00:00 (external edit)