User Tools

Site Tools


kvadratas

Kvadratas

Susikūrė 1984

Istorija

Grupės pavadinimas pasak įkūrėjo “Kūgelio” Vytauto Staugos reiškia gniūždymui atsparia figurą, tai ir atspindi muzikos stilių kurį jie grojo. Hard rock ir heavy metal Zarasuose nuo jų viskas ir prasidejo. Buvo turbūt kokie 1984 m., kai Zarasuose pasirodė du energingi vyrukai “Kūgelis” Vytautas Stauga ir “Šlemberis” Linas Ūdras. Barzdoti ilgaplaukiai kažkur nuo Rokiškio ėmė burtį apie save gerbėjų ratą kurie nebuvo abejingi jų stiliui. Taip į Zarasus atkeliavo labai panašūs į pasaulyje gerai žinomus, Iron Maiden Scorpions, Judas Priest ir daugelį panašių tuo metu atlikėjų. Jie plito nenuvaldoma jėga nuo didžiųjų miestų iki provincijos miestelių, kaimo kultūros namų sėdami sunkiojo roko sėklą po visą mūsų šalį.

Geriems jų ketinimams neatsilaikė net pats tuometinis kultūros ministras palaimines “Vermona” aparatūros isigijimą. Kaimo kultūros namuose grojantiems muzikantams tuo metu buvo kažkas tokio. Taip visai šalia Zarasų, Štadvilių kultūros namų sienas ėmė drebintį 3 gitaros L.Ūdras, G.Sinkevičius, V.Stauga, būgnininkas J.Vainiūnas, klavišininkas ir vokalistas A.Ruškulis ir vokalistas S.Pročkys. Jų populiarumas skriejo kaip žaibas, palaikančiųjų ratas bemat išplito, mažos salės nebesutalpindavo norinčių pašėlt kartu su “Kvadratu”, vyrukų energija pritraukdavo iš tolimiausių apylinkių atvykusius fanus, čia net diskotekos virto “Šnisko” vakarais, kurie dabar butų suprantami kaip šou vakarėliai su programa ir butinai finale keletą gyvų “Kvadrato” kūrinių. 1986 m. Kaune K.Lušo studijoj gimė albumas “Metalinė naktis” ir prasidėjo masinės gastrolės jau ne tik po kolūkių kultūros namų sales, bet ir į didžiuosius šalies miestus- Kauną, Panevėžį, Mažeikius, Uteną ir kitus.

Vedybos, gal besikeičianti politika išdarkė grupės narių gyvenimus, grupė palikusi Zarasus bandė sekmingai isitvirtinti Kaune, biuvo irašyta keletas naujų dainų, puikūs pasiekimai tuometiniuose roko festivaliuose, neilgai leido džiaugtis sėkme.

Įspūdžiais ir prisiminimais dalinosi grupės būgnininkas Jonas Vainiūnas.

Nariai

L.Ūdras - gitara

G.Sinkevičius - gitara

V.Stauga - gitara

J.Vainiūnas- mušamieji

A.Ruškulis- klavišiniai ir vokalas

S.Pročkys - vokalas

Kūriniai, Diskografija

Audio albumas “Metalinė naktis” (1986 m.)

Nuorodos

kvadratas.txt · Last modified: 2010/11/27 00:00 (external edit)